create your own banner at mybannermaker.com!

Σάββατο 28 Απριλίου 2012

Αγχώθηκαν, αλλά δεν λύγισαν!

Επιδεικνύοντας παναθηναϊκή ψυχή η ομάδα βόλλεϋ ανδρών πραγματοποίησε άλμα παραμονής με τη νίκη (3-2) επί της ΕΑΠ...

Το 2-0 στις νίκες επί της ΕΑΠ πανηγύρισε η ομάδα βόλλεϋ ανδρών του Παναθηναϊκού σε ένα ματς όπου βρέθηκε να χάνει 1-2 στα σετ και τέσσερις πόντους στο στο τάι μπρέικ (5-9). Παρόλα αυτά η ομάδα του Δημήτρη Καζάζη κατάφερε να γυρίσει το ματς με απίστευτο πάθος στο τέλος προσφέροντας την ευκαιρία στον κόσμο που συμπαραστάθηκε στο Τριφύλλι ένα χαμόγελο ελπίδας!

Πλέον η ομάδα του Παναθηναϊκού χρειάζεται ακόμη μια νίκη για να εξασφαλίσει την παραμονή της στην Α1.

Ο Παναθηναϊκός μπήκε πολύ γερά στο παιχνίδι κερδίζοντας το πρώτο σετ, αλλά η Πάτρα κατάφερε όχι μόνο να ισοφαρίσει, αλλά να περάσει και μπροστά με 1-2 σετ. Εκεί "ξύπνησαν" οι Ζουπάνης και Αγγελόπουλος που με πολύτιμους πόντους ισοφάρισαν σε 2-2. Στο τάι μπρέικ έσπασαν καρδιές. Η ομάδα μας ήταν πίσω διαρκώς μέχρι που έφερε το ματς στο 11-11 με εξαιρετικό σερβίς.

Και οι δύο ομάδες επέδειξαν πολυφωνία στην επίθεση, με τους Ζουπάνη (14), Γκορμπατκοφ (14), Πρωτοψάλτη (13), Αγγελόπουλο (12) και Στίγγα (10) από πλευράς «πρασίνων» να σημειώνουν διψήφιο αριθμό πόντων και τους Ασπιώτη (21), Τζούρισιτς (13), Παπαδόπουλο (13) να ακολουθούν για την ΕΑΠ.

Εκπληκτική η ομάδα σήμερα από τη θέση του σερβίς, αφού πετύχαμε 14 άσους, ενώ και το μπλόκ λειτούργησε καλύτερα κερδίζοντας άλλους 14 πόντους.

Η συμπαράσταση του κόσμου ήταν συγκλονιστική, αφού δε σταμάτησε δευτερόλεπτο να ενισχύει τις προσπάθειες των "πρασίνων". Η ημερομηνία για το τρίτο ματς της σειράς αναμένεται.