create your own banner at mybannermaker.com!

Κυριακή 7 Οκτωβρίου 2012

7 Οκτωβρίου 2012

Πράσινη αντεπίθεση!

Ο Παναθηναϊκός έφυγε με το διπλό (1-2) από την Ξάνθη, δείχνοντας - μετά και την εμφάνιση της Πέμπτης - πως αρχίζει την... αντεπίθεση! Τα δύο γκολ ο Λάζαρος...

Στο πρώτο ημίχρονο οι πράσινοι, αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το γκολ του Μαρκόφσκι στο 7' και έχασαν πέναλτι με τον Τοτσέ στο 11',  κατάφεραν μέσα σε τρία λεπτά να φέρουν... τούμπα το παιχνίδι.

Συγκεκριμένα, ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος με δύο δικά του γκολ (στο 26' και το 29') έβαλε μπροστά τον Παναθηναϊκό με 2-1. Έτσι τελείωσε το πρώτο ημίχρονο...

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ξάνθη είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, απειλώντας τον Παναθηναϊκό στο 72 και στο 84',  αλλά ο Καρνέζης ήταν... εκεί!

Στο υπόλοιπο του παιχνιδιού δεν έγινε τίποτα σπουδαίο και οι πράσινοι έφυγαν με το διπλό από τα Πηγάδια!