create your own banner at mybannermaker.com!

Κυριακή 7 Μαΐου 2023

6η αγωνιστική Πρωταθλήματος Παλαιμάχων Μπάσκετ του ΣΠΑΚΕ / Παλ.Φιλοθέης - Παλ.ΠΑΟ = 54 - 74

6η αγωνιστική

Πρωταθλήματος Παλαιμάχων

Μπάσκετ του ΣΠΑΚΕ /

Παλ.Φιλοθέης - Παλ.ΠΑΟ = 54 - 74

Οι Παλαίμαχοι του ΠΑΟ επικράτησαν 74-54 των Παλαιμάχων Φιλοθέης και τερμάτισαν αήττητοι την 1η φάση του πρωταθλήματος, πρώτοι στη βαθμολογία.

Σειρά έχει το “final eight” της διοργάνωσης που θα διεξαχθεί τον Ιούνιο.

Κατά τον χθεσινο αγώνα που διεξήχθη στα βοηθητικ΄γήπεδα του ΟΑΚΑ ο Παναθηναικός νίκησε στον τελευταίο αγώνα των προκριματικών την γηπεδούχο Φιλοθέη η οποία δυσκόλεψε την ομάδα μας μόνο το Α' Ημίχρονο .

Δυστυχώς στο Β' Ημίχρονο, και όταν ο αγώνας είχε κριθεί σημαδεύτηκε από έντονες διαμαρτυρίες από τους παίκτες της Φιλοθέης προς τους διαιτητές οι οποίες οδήγησαν σε τεχνικές ποινές και σε αποβολή δύο παικτων της γηπεδούχου με αποτέλεσμα κατά την 4η περίοδο ο αγώνας εξελιχθεί σε παρωδία χωρίς ιδιαίτερες προσπάθειες και από τους παίκτες των δύο ομάδων.
Μέχρι το σημείο αυτό όλοι μας οι παίκτες , όπως φαίνεται άλλωστε και από την στατιστική του αγώνα προσπάθησαν για το καλύτερο χωρίς να υστερήσει κανένας με καθοριστικούς τους Γεωργικόπουλο, Καλογερόπουλο, Κουλούρη και Μπουρμπούλη. Προπονητής ο Ανδρέας Χαϊκάλης.
Με την νίκη της αυτή η ομάδα μας τερμάτισε αήτητη στον Όμιλό  της , κατέλαβε την 1η θέση και προκρίθηκε στα τελικά της διοργάνωσης σε αγώνες οι οποίοι θα διεξαχθούν τον Ιούνιο.